Energetický certifikát budovy Hlohovec kontakt: Jozef Horníček t.č.:0948517713 stavebnydozortt@gmail.com

Prešov Vranov Nad Topľou Humenné Medzilaborce Stropkov Svidník Bardejov Snina Sobrance Michalovce Trebišov Košice Gelnica Spišská Nová Ves Stará Ľubovna Sabinov Levoča Kežmarok Poprad Rožňava Revúca Rimavská Sobota Brezno Banská Bystrica Poltár Lučenec Detva Zvolen Veľký Krtíš Krupina Banská Štiavnica Žiar Nad Hronom Žarnovica Liptovský Mikuláš Ružomberok Martin Turčianske Teplice Prievidza Partizánske Bánovce Nad Bebravou Dolný Kubín Tvrdošín Námestovo Čadca Kysucké Nové Mesto Bytča Žilina Považská Bystrica Púchov Ilava Zlaté Moravce Levice Nové Zámky Šaľa Nitra Topoľčany Nové Mesto Nad Váhom Hlohovec Piešťany Myjava Trnava Galanta Komárno Dunajská Streda Bratislava Senec Pezinok Malacky Senica Skalica

ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT HLOHOVEC

Energetický certifikát budovy expresne rýchlo cene 169 – euro

V prípade záujmu o vypracovanie energetického certifikátu vyplňte prosím na stránke www.energeticky-certifikat.sk  jednoduchý objednávkový formulár a obratom Vás budeme kontaktovať. V prípade potreby, je u nás možnosť objednať si službu vrátane obhliadky certifikovanej nehnuteľnosti našim stavebným inžinierom, ktorý si zadováži všetky podklady na mieste.

Energetická certifikácia budovy je dnes povinnou súčasťou stavieb a je to určite správne

rozhodnutie. Nejde len o kopírovanie nariadení z vyspelejších krajín, táto povinnosť prináša

skutočne prehľadný súhrn informácií o energetických vlastnostiach budovy. Sú to užitočné

poznatky pre vlastníka nehnuteľnosti, pre záujemcu o kúpu aj pre nájomníka, ktorý plánuje

bývať vo vybranom priestore nejakú dlhšiu dobu a sám spozná výhody certifikovanej budovy.

 

Niekedy platilo, že náklady na energie spojené s bývaním sú vyššie vo väčších mestách. Dnes to už neplatí vďaka využívaniu rôznych alternatívnych zdrojov a aplikovaniu osvedčených stavebných postupov, ktoré sa o úsporu dokážu naozaj postarať. Verili by ste, že 12 poschodový tehlový dom v Bratislave má celkovú ročnú spotrebu menšiu ako 8 poschodový panelák v Hlohovci? Dokáže budova s energetickým certifikátom skutočne ušetriť peniaze?

Ako dokážu budovy s energetickým certifikátom ušetriť

Nové budovy sú stavané s inteligentnejšími materiálmi, ktoré sú šetrnejšie k peňaženkám a zároveň aj k prírode. Žiadajú si menej peňazí na vynútené rekonštrukčné práce a takisto sú lepšie chránené voči únikom tepla a vlhkosti, čo znamená každomesačné nižšie náklady na energie. S teplom nakoniec súvisí aj používanie plynu a elektriny, čiže celková spotreba funguje ako jeden prepojený celok tvoriaci súhrnné výdaje. Na základe zákonnej povinnosti musia mať všetky novostavby energetický certifikát, čiže tu môžeme nájsť priame spojenie licencie s úsporou. Nefunguje to tak, že vlastník nehnuteľnosti zaplatí za certifikáciu a bude mať menšie výdavky. Certifikát slúži ako pomocný nástroj k vykonaniu takýchto zmien, ktoré vedú k zníženiu energetickej náročnosti a investícia do týchto stavebných úprav šetrí financie.

Kedy sa vyžaduje predloženie energetického certifikátu:

              – pri predaji a prenájme rodinného domu

              – pri predaji bytu (certifikát je udelený bytovému domu, nie samostatnému bytu)

              –   pri predaji inej zákonom stanovenej budovy s iným ako obytným využitím

Povinnosti, ktoré má vlastník budovy v súvislosti s energetickým certifikátom sa

rovnako vzťahujú aj na :

– správcu budovy vo vlastníctve štátu, obce či samosprávneho kraja

– spoločenstvo vlastníkov bytu alebo nebytových priestorov v bytovom dome

–  bytové družstvo

Ak už teda siahate po kúpe alebo prenájme akejkoľvek novšej alebo aspoň výrazne obnovenej nehnuteľnosti v Hlohovci, podľa zákona musíte dostať energetický certifikát, ak je vyhotovený. Pokiaľ nie je, táto povinnosť ostáva na Vás, ak sa stávate stopercentným vlastníkom budovy. Avšak neplatí to v otázke bytov, kde musí disponovať certifikátom vlastník budovy a nie Vy. Samostatný byt nie je izolovanou obytnou jednotkou, nakoľko nemá vlastné zavedené kúrenie a ohrev vody, takže sa nepovažuje za objekt povinný držať energetický certifikát. Pred podpisom zmluvy si však prebehnite certifikát bytového domu.

 

kontakt: Jozef Horníček

t.č.:0948517713

stavebnydozortt@gmail.com